Bezoperacyjny lifting twarzy – nici haczykowe
Nici PDO

Bezoperacyjny lifting twarzy – nici haczykowe

Preparaty
Ceny promocyjne!
Nici Cog 360 P(LA/CL)
450
249
za nić
Zadzwoń
Opis zabiegu

Wraz z wiekiem dochodzi do stopniowej utraty kolagenu i elastyny w skórze. Może to doprowadzić do zwiotczenia niektórych obszarów skóry i powstawania drobnych lub bardziej widocznych linii zmarszczek i bruzd. Wskutek utraty białek i naturalnego rozrzedzenia tkanek (z powodu ubytku wody i tkanki tłuszczowej) może dojść do zapadnięcia policzków i opadania pod wpływem grawitacji zwiotczałych fragmentów skóry. W tym przypadku rozwiązaniem może okazać się lifting z wykorzystaniem nici haczykowych.

Bezoperacyjny lifting twarzy wykorzystujący nici haczykowe jest bardzo skutecznym sposobem wyeliminowania zwiotczeń oraz poprawy wyglądu okolic twarzy i szyi. Dzięki zastosowaniu nici można opóźnić oznaki starzenia spowodowane grawitacją oraz utratą sprężystości.

Nici możemy podzielić na dwie grupy: nici liftingujące i nici poprawiające napięcie skóry. Nici mono, czyli nici, które poprawiają napięcie skóry, są proste, gładkie, nie mają żadnych ząbków i haczyków. Natomiast nici liftingujące lub unoszące skórę to nici, które mają haczyki lub ząbki. Najczęściej spotykamy nici, które mają dwukierunkowe haczyki, stożki lub inne „urządzenia” mocujące. Dwukierunkowe tzn. jedna część jest  częścią zawieszającą, a druga jest częścią, na którą naciągamy. 

Jest to mniej bolesny zabieg niż wprowadzanie kwasu hialuronowego. Znieczulamy miejscowo tylko w punkcie gdzie wprowadzamy nić.

Efekty w poprawie wyglądu są natychmiastowe i dyskretne. Zapadnięte policzki nabierają pełniejszego wyglądu, a zmarszczki i zagniecenia ulegają złagodzeniu. Poprawia się owal twarzy, a długotrwała stymulacja zapewnia skórze wzmocnienie, większą sprężystość i młodszy wygląd. Zabieg wykorzystujący nici haczykowe jest bezpieczny i może być wykonany niemal w dowolnym miejscu na twarzy i całym ciele. Jest zalecany dla wszystkich rodzajów skóry – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy starają się skutecznie zwalczać oznaki starzenia, osiągając naturalne efekty.

Poprawa wyglądu osiągnięta dzięki niciom haczykowym utrzymuje się przez 12-18 miesięcy,

Lifting z wykorzystaniem nici haczykowych wymaga okresu rekonwalescencji. W ciągu tygodnia po zabiegu pacjenci nie mogą mieć wykonywanych żadnych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej i powinni unikać zabiegów w obrębie twarzy (zarówno medycznych, jak i kosmetycznych). Podczas codziennej higieny twarzy zaleca się, aby oczyszczanie i przemywanie twarzy wykonywać w delikatny sposób. Należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego do dwóch tygodni po zabiegu. Zalecane jest spanie na plecach w lekko podwyższonej pozycji.

Nici Cog 360 P(LA/CL) to nici liftingujące z haczykami wykonane z połączenia kwasu polimlekowego PLLA i polikaprolaktonu PCL. Intensywnie stymuluje fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu odpowiedzialnego za zagęszczenie i napięcie skóry. Haczyki rozmieszczone są dokoła nici w aż 6 płaszczyznach co zapewnia silne zakotwiczenie w tkance. Powstają one metodą formowania a nie nacinania dzięki czemu są one grubsze i gęściej osadzone na nici co powoduje mniejszą traumatyzację tkanki. Nici posiadają certyfikat CE.