Karisma – Przełomowy biostymulator na bazie Rh kolagenu
Zabiegi premium

Karisma – Przełomowy biostymulator na bazie Rh kolagenu

Preparaty
Ceny promocyjne!
Karisma
1400
799
za 2 ml
Zadzwoń
Opis zabiegu

Kolagen to jeden z najważniejszych składników organizmu człowieka odpowiadający za jędrność, gęstość i elastyczność naszej skóry. W skórze człowieka zawiera się aż 80% kolagenu typu I oraz 20% kolagenu typu III. Niestety wraz z wiekiem zdolność do tworzenia włókien kolagenowych spada, co powoduje, że na skórze zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Badania udowodniły, że komórki kolagenu zaczynają obumierać już po 25. roku życia. Negatywny proces starzenia się skóry dodatkowo potęgują czynniki, na które często nie mamy wpływu, czyli stres, choroby, a nawet złe warunki atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza. Zmniejszona ilość kolagenu w skórze w połączeniu z negatywnymi czynnikami zewnętrznymi powoduje, że nasza skóra zaczyna się starzeć. Starzejącą się skórę wyróżniają zmiany kształtu i owalu twarzy, zmarszczki pod oczami, na czole, wiotkość i obwisłość. Procesy starzenia się skóry można jednak skutecznie hamować, a najlepszym sposobem na to, jest uzupełnianie niedoboru kolagenu w skórze i niwelowanie skutków jego utraty.

Poznaj nowość na polskim rynku medycyny estetycznej – jedyny biostymulator zawierający Rh kolagen, który jest identyczny z ludzkim. KARISMA w naturalny sposób odmładza, rewitalizuje i napina skórę, wypełnia drobne zmarszczki oraz daje lekki efekt liftingu. Dla pełnego efektu wystarczą dwa zabiegi.

Z kolei kwas hialuronowy obecny w preparacie KARISMA ma wysoką masę cząsteczkową, która w rezultacie pozwala mu działać poprzez stymulację fizjologicznej produkcji białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Kwas hialuronowy wytwarzany w dużych ilościach w macierzy zewnątrzkomórkowej – tworząc optymalne mikrośrodowisko – stymuluje wzrost, proliferację i migrację fibroblastów, komórek śródbłonka, keratynocytów oraz promuje neoangiogenezę, zapewniając fundamentalny wkład w tworzenie macierzy zewnątrzkomórkowej przyspieszając procesy regeneracji.

Jakie efekty daje zabieg

  • Odmłodzenie skóry twarzy, okolicy ust, szyi, dekoltu i dłoni
  • Poprawa konturu twarzy, delikatny efekt liftingu
  • Redukcja zmarszczek
  • Redukcja blizn, rozstępów
  • Poprawa jakości i gęstości skóry

Przebieg zabiegu

W zależności od wskazań, KARISMA podawana jest techniką mezoterapii lub liniową wsteczną, przy użyciu igły lub kaniuli. Przed wykonaniem zabiegu lekarz znieczula pacjenta za pomocą specjalnego kremu, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Następnie wstrzykuje preparat płytko podskórnie.

W rezultacie, po zabiegu w miejscu podania może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, pieczenie, tkliwość lub delikatny obrzęk. Te objawy ustępują zazwyczaj w ciągu kilku godzin.

Protokół KARISMA zakłada wykonanie 2 zabiegów w odstępie 1 miesiąca. W zależności od wieku, stylu życia i jakości skóry, efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Wskazania

  • Starzenie się skóry
  • Utrata obiętości
  • Karisma to idealny zabieg dla osób, które obserwują u siebie pogorszenie jędrności, napięcia, a także struktury skóry twarzy i ust. Leczenie można wykonać u każdego pacjenta niezależnie od wieku oraz rodzaju skóry.

Przeciwwskazania

Mimo wysokiego bezpieczeństwa zabieg KARISMA nie może być wykonywany u wszystkich pacjentów. Należy poinformować osobę wykonująca zabieg, jeśli pacjent zmaga się z aktywnymi zakażeniami okolic zabiegowych. Pacjenci z aktywną chorobą nowotworową lub autoimmunologiczną nie mogą poddać się zabiegowi. Dużym przeciwwskazaniem jest także cukrzyca czy tendencja do powstawania bliznowców. KARISMA nie może być też przeprowadzona u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do zabiegu będą również aktywne infekcje ogólnoustrojowe, gorączka, opryszczka i przyjmowanie leków rozrzedzających krew, np. aspiryna.