Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości

Preparaty
Ceny promocyjne!
Allergan / Bocouture
1700
849
za 1 okolicę
Zadzwoń
Opis zabiegu

Pocenie się jako naturalny proces termoregulacyjny organizmu jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez organizm. Czasem jednak z różnych powodów aktywność gruczołów potowych ulega rozchwianiu, co prowadzi w efekcie do utrzymującej się nadmiernej potliwości, nazywanej hyperhydrosis. Obecnie w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp, i pach najskuteczniejszą metodą jest podanie. Po wstrzyknięciu śródskórnym oddziałuje na gruczoły potowe zmniejszając ilość wytwarzanego potu.

Dzień przed zabiegiem należy usunąć owłosienie z miejsca zabiegu.

Zabieg usuwania nadmiernej potliwości polega na wykonaniu serii zastrzyków w skórę okolicy dotkniętej nadpotliwością. Zabieg wykonywany jest igłą 4-krotnie cieńszą niż ta której używa się do pobierania krwi, igły mają krótkie ostrza, nie sięgające do wrażliwych na ból tkanek. W celu zapewnienia pełnego komfortu, pacjentowi przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe.

Efekt terapeutyczny uzyskany zwykle w ciągu tygodnia utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy, a redukcja wydzielania potu wynosi około 80%.

Ze względu na znikomą inwazyjność zabiegu niwelowania nadpotliwości powrót do pełni sprawności jest szybki i prosty. Pacjent może powrócić do wykonywania codziennych czynności tuż po zabiegu. Przez dwa tygodnie odradza się nadwyrężać rąk w przypadku, gdy do kuracji poddawane były dłonie oraz unikać podnoszenia znacznych ciężarów powyżej wysokości głowy, gdy miejscem zabiegu były pachy. Przez dobę po zabiegu unikamy alkoholu. Czasami obserwuje się miejscową bolesność, niewielki świąd ustępujący po kilku godzinach. Przy leczeniu nadpotliwości dłoni w kilka dni po zabiegu czasem obserwowano przejściowe osłabienie siły mięśniowej, polegające na niemożności odwodzenia, zwłaszcza piątego palca, rzadziej kciuka i wykonania silnego uścisku dłoni. Te drobne objawy uboczne leczenia nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych zajęć.