Likwidacja zmarszczek

Likwidacja zmarszczek

Preparaty
Ceny promocyjne!
Allergan / Bocouture
500
299
za jedną okolicę
Allergan / Bocouture
1000
569
za dwie okolice
Allergan / Bocouture
1500
839
za trzy okolice
Zadzwoń
Opis zabiegu

Wygładzanie zmarszczek

Wygładzanie zmarszczek pomaga w mało inwazyjny sposób wygładzić, a nie usunąć, istniejące zmarszczki mimiczne, tj.: kurze łapki, zmarszczki na czole i tzw. zmarszczkę lwią między brwiami. Stosuje się je także do uniesienia opadających kącików ust, tzw. zmarszczek palacza nad górną wargą, oraz na „pomarańczową skórkę” na brodzie. Nowością jest wykorzystywanie preparatu do leczenia zmarszczek na szyi i dekolcie.

Zabiegi na twarz - dla kogo jest usuwanie zmarszczek mimicznych?

Na usuwanie zmarszczek mimicznych w większości decydują się panie w średnim wieku, ale coraz częściej z takich zabiegów korzystają również osoby około trzydziestki. Wczesne i regularne stosowanie preparatu zapobiega nadmiernemu starzeniu się skóry.

Zabieg wygładzania zmarszczek nie jest bolesny i trwa kilkanaście minut.

Wstrzykiwanie preparatu trwa tylko kilkanaście minut, Przed samym zabiegiem lekarz odtłuszcza i dezynfekuje skórę preparatem bezalkoholowym. Jedyna forma znieczulenia to schłodzenie lodem. Nie ma potrzeby stosowania bardziej radykalnych środków, bo kolejne wkłucia odczuwa się zaledwie jak ugryzienia komara. Nawet bardzo wrażliwe pacjentki przyznają, że zabieg nie jest bolesny.

W obrębie czoła preparat wstrzykuje się zazwyczaj w ośmiu miejscach, w okolicy kurzych łapek w trzech po każdej stronie, a na dolnych powiekach w jednym lub dwóch na każdej z nich. Doświadczony lekarz tak dobierze ilość preparatu, żeby twarz zachowała jednak pewną ruchomość. Po zabiegu skóra jest ponownie schładzana i smarowana kremem z witaminą K, który ma chronić przed powstaniem siniaków. Przez trzy godziny nie można masować twarzy, schylać się ani kłaść, ponieważ mogłoby to spowodować spłynięcie preparatu do niższych partii twarzy.

Efekt utrzymuje się na ogół ok. 6 miesięcy. Potem działanie nieco słabnie, chociaż zdarzają się osoby, które zauważają je nawet przez 8-10 miesięcy.

Dla kogo wygładzanie zmarszczek? W rękach doświadczonego specjalisty jest bezpieczny.

Podaje się go w niewielkich ilościach, działa miejscowo, nie jest wchłaniany do organizmu, a po paru miesiącach nie ma po nim śladu. Jeśli zabiegi na zmarszczki wykonuje doświadczony lekarz, nie trzeba się martwić o efekty uboczne ani o późniejszą mimikę.

Jak przygotować się do zabiegu wygładzania zmarszczek i ile to kosztuje?

Przed zabiegiem nie musisz robić żadnych badań. Wystarczy szczegółowy wywiad lekarski przeprowadzony na początku wizyty. Lekarz zapyta, czy nie cierpisz na chorobę neurologiczną polegającą na osłabieniu siły mięśniowej, a także czy nie jesteś w ciąży i nie karmisz piersią. Obejrzy też dokładnie twoją skórę. Jeśli pojawił się na niej jakiś stan zapalny, np. intensywny trądzik, z zabiegiem trzeba się będzie wstrzymać do wyleczenia, preparatu nie wstrzykuje się, gdy pacjent przyjmuje leki przeciwbólowe czy przeciwgorączkowe zawierające substancje rozrzedzające krew, np. kwas acetylosalicylowy. Mogą one sprzyjać powstawaniu siniaków po wkłuciach.