Modelowanie warg sromowych
Zabiegi premium

Modelowanie warg sromowych

Preparaty
Ceny promocyjne!
Desirial +
1500
900
za 1 ml

Zapisy na ten zabieg wymagają wpłaty zadatku i prowadzone są telefonicznie – prosimy o kontakt z rejestracją, a nie o używanie formularza do automatycznych zapisów on-line

Opis zabiegu

Wskazania do zabiegu

Suchość pochwy oraz częściowy lub całkowity zanik warg sromowych większych dotyczy wielu kobiet. Badania dowodzą, że na dolegliwości z tym związane cierpi co szósta kobieta. Suchość pochwy oraz dolegliwości jej towarzyszące dotykają nie tylko kobiet w okresie menopauzy niestosujących HTZ, ale również młodszych jako następstwo stosowania różnych leków.

Istotą częściowego lub całkowitego zaniku warg sromowych większych jest zanik podściółki tłuszczowej warg sromowych większych często towarzyszący uogólnionym zmianom w tkankach. Najczęściej ma podłoże genetyczne lub występuje u kobiet w wieku pomenopauzalnym.

Szczególnie narażone na nieprzyjemne dolegliwości są kobiety aktywne – zmniejszone wargi sromowe większe niedostatecznie chronią te mniejsze przed urazami mechanicznymi. Jazda na rowerze, jazda konna, a nawet intensywny fitness zaczynają wiązać się z bolesnymi otarciami. Wiele kobiet w takich sytuacjach zaczyna rezygnować z ulubionych zajęć. Właśnie podjęciu takich niewłaściwych decyzji oraz zniwelowaniu dyskomfortu służy rewitalizacja warg sromowych.

Modelowanie warg sromowych większych to zabieg służący nie tylko poprawie estetyki okolic intymnych, ale również działający ochronnie na narządy położone głębiej, ograniczający zakażenia, podrażnienia oraz otarcia okolic intymnych. Zbyt małe wargi sromowe większe to brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego, co w efekcie powoduje częste infekcje, urazy, ból lub świąd w okolicy sromu lub okolic intymnych.

W szczególności, wskazaniami do zabiegu są

 • chęć zmiany wyglądu okolic intymnych
 • hipotrofia lub atrofia
 • wiotkość skóry warg sromowych większych
 • duży wzgórek łonowy
 • rozluźnienie i przebudowa blizn po nacięciu krocza podczas porodu
 • wiotka, sucha skóra łechtaczki i warg sromowych
 • utrata objętości tkanki okolic intymnych po znacznym spadku wagi ciała
 • utrata objętości przy zaniku tkanki, związanym z procesem starzenia się

Na czym polega zabieg?

Modelowanie (wypełnianie) warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, powodującego ich powiększenie (uwypuklenie). Kwas hialuronowy dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, przyczyniając się do „odmłodzenia” obszarów poddanych terapii. Działa zarówno w przypadku zmian anatomicznych, jak i problemów związanych z utratą wagi, zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych oraz zmian zachodzących z wiekiem czy w wyniku przebytych chorób.

Jedynym zarejestrowanym preparatem do stosowania w okolicach intymnych w Polsce jest DESIRIAL. To pierwsza na świecie linia resorbowalnych implantów na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Produkowany jest z wykorzystaniem opatentowanej technologii IPN-Like i dodatkiem antyoksydantu. Używa się go w celu nawilżenia okolic intymnych, rewitalizacji warg sromowych większych, przywrócenia ich elastyczności, jak również zwiększenia ich objętości. Kwas hialuronowy zawarty w preparacie DESIRIAL wzbogacony został o naturalny antyoksydant – mannitol, który dodatkowo chroni go i przedłuża jego działanie.

Przed zabiegiem pacjentka proszona jest o ogolenie okolic intymnych, aby poprawić dostępność obszaru zabiegowego. Lekarz dezynfekuje i znieczula miejscowo powierzchnię zabiegową. Procedura polega na wprowadzeniu preparatu z zagęszczonym kwasem hialuronowym za pomocą kaniuli w wargi sromowe większe i rozprowadzeniu go po powierzchni objętej zabiegiem. Ilość preparatu dostosowywana jest do planowanych rezultatów. Zwykle podaje się 1 albo 2 ml preparatu. Zabieg jest bezbolesny, a czas jego trwania nie przekracza 30 minut.

Nie przewiduje się żadnych specjalnych ograniczeń ani zaleceń po zabiegu. Pacjentka wraca do swoich codziennych czynności bezpośrednio po jego wykonaniu.

Jakie efekty można osiągnąć? 

Zabieg wypełnienia warg sromowych przy pomocy preparatu kwasu hialuronowego zapewnia długotrwały utrzymujący się do 2 lat efekt w postaci złagodzenia objawów i zniesienia zmian anatomicznych w obrębie pochwy i sromu, wzmacnia strukturę skóry oraz poprawia jej jędrność i elastyczność. Rewitalizacja zapewnia biostymulację lub przywrócenie prawidłowego nawilżenia środkowych i głębokich warstw skóry właściwej, zwiększenie objętości i nawilżenie skóry oraz wypełnienie i wymodelowanie. Zastosowanie kwasu hialuronowego umożliwia także odtworzenie dwóch regularnych warg sromowych większych o jednakowej wielkości/objętości.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu pacjentka może prowadzić normalny tryb życia. Zaleca się jej jednak, aby przez tydzień lub dwa unikała dużego nacisku na okolicę poddaną zabiegowi. Wówczas należy zrezygnować m.in. z jazdy konnej czy z jazdy na rowerze.

Przeciwwskazania

 • stany zapalne okolic zabiegowych
 • infekcje okolic intymnych
 • ciąża
 • okres karmienia piersią

Kiedy i gdzie można przeprowadzić zabieg? 

Magiczna Klinika wykonuje zabiegi w 56 miastach na terenie całej Polski.

W celu zarezerwowania konieczny jest najpierw kontakt telefoniczny z rejestracją, numer 500 166 118. Prosimy nie używać automatycznej rejestracji online.