Zabiegi Wolumeryczne
Zabiegi kwasem hialuronowym

Zabiegi Wolumeryczne

Preparaty
Ceny promocyjne!
Revolax
800
399
za 1 ml
Volomis Soft / Medium
1000
499
za 1 ml
Stylage L / Filorga / Volomis Strong
1300
649
za 1 ml
Stylage XL / Juvederm Voluma / Volift
1500
849
za 1 ml
Zadzwoń
Opis zabiegu

Dlaczego do wypełniania zmarszczek twarzy używamy kwasu hialuronowego?

Ponieważ kwas hialuronowy jest naturalny.

Kwas hialuronowy w organizmie człowieka występuje pod postacią polisacharyd'u. Znajduje się m.in. w skórze i wchodzi w skład tkanki łącznej, pełniącej funkcję podporową tkanek i układów.

Za co odpowiada kwas hialuronowy?

Zapewnia prawidłowe nawilżenie skóry oraz odpowiada za utrzymanie jej sprężystości. Wraz z wiekiem skóra człowieka traci kwas hialuronowy i dla przykładu - skóra osoby mającej czterdzieści lat, ma go o połowę mniej niż widzimy w skórze dwudziestolatka.

Na zewnątrz ubytek kwasu hialuronowego uwidacznia się w postaci pojawiających się na skórze zmarszczek i bruzd, które możemy zauważyć już około 30 roku życia.

Jak działa kwas hialuronowy?

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający.

Efektywność zabiegu wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym cechują się bardzo wysoką skutecznością. Pacjenci cenią sobie ten zabiegi ponieważ efekty widoczne są natychmiast po zabiegu. Niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne.

Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.Zabieg trwa 30 minut i nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Do tego zabiegu używany jest przeważnie 1ml - ampułka kwasu hialuronowego. Możliwe jest użycie większej ilości kwasu, jeżeli lekarz widzi ku temu podstawy (m.in. duży ubytek).

Po zabiegu wygładzania skóry kwasem hialuronowym może pojawić się lekkie zaczerwienienie.

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk oraz ból w miejscu wstrzyknięcia materiału. Objawy widoczne po zabiegu znikają do 72 godzin.

Po leczeniu przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Zabiegów nie wykonujemy w okresie ciąży ani karmienia piersią