Zagęszczanie skóry – mezoterapia kolagenem
Zabiegi premium

Zagęszczanie skóry – mezoterapia kolagenem

Preparaty
Ceny promocyjne!
LINERASE® 100 mg
1600
849
Zadzwoń
Opis zabiegu

Kolagen to jeden z najważniejszych składników organizmu człowieka odpowiadający za jędrność, gęstość i elastyczność naszej skóry. W skórze człowieka zawiera się aż 80% kolagenu typu I oraz 20% kolagenu typu III. Niestety wraz z wiekiem zdolność do tworzenia włókien kolagenowych spada, co powoduje, że na skórze zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Badania udowodniły, że komórki kolagenu zaczynają obumierać już po 25. roku życia. Negatywny proces starzenia się skóry dodatkowo potęgują czynniki, na które często nie mamy wpływu, czyli stres, choroby, a nawet złe warunki atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza. Zmniejszona ilość kolagenu w skórze w połączeniu z negatywnymi czynnikami zewnętrznymi powoduje, że nasza skóra zaczyna się starzeć. Starzejącą się skórę wyróżniają zmiany kształtu i owalu twarzy, zmarszczki pod oczami, na czole, wiotkość i obwisłość. Procesy starzenia się skóry można jednak skutecznie hamować, a najlepszym sposobem na to, jest uzupełnianie niedoboru kolagenu w skórze i niwelowanie skutków jego utraty.

Linerase to liofizjolowany kolagen, który jest pozyskiwany i oczyszczany bez użycia enzymów proteolitycznych. Dzięki temu utrzymuje on bardzo wysoką bioaktywność. Linerase to doskonały sposób na odbudowę tkanki łącznej. Przeznaczony jest do najdelikatniejszych partii twarzy, a także całego ciała. Atelokolagen przyczynia się do produkcji nowych fibroblastów, które odgrywają kluczową rolę w procesie starzenia się skóry. Namnażanie fibroblastów poprawia kondycję skóry, a tym samym przyczynia się do zachowania młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat Linerase służy do odbudowy i regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu, redukcji wiotkości, usunięcia blizn i wygładzenia zmarszczek.

Odmładzające zabiegi kolagenowe Linerase można stosować profilaktycznie już po 25. roku życia w celu zahamowania pierwszych oznak starzenia się skóry. Odpowiedni poziom kolagenu w skórze jest bardzo istotny, ponieważ pozwala zachować młody wygląd na dłużej. Kolagen znacząco opóźnia proces powstawania zmarszczek i wiotczenia skóry.

Zabieg przeznaczony jest dla każdego, kto chce:

  • długotrwale odmłodzić nie tylko skórę twarzy, ale również szyi, dekoltu lub całego ciała,
  • poprawić kondycję skóry dłoni,
  • pozbyć się niechcianych rozstępów,
  • zlikwidować blizny potrądzikowe oraz zanikowe,
  • uzupełnić niedobory kolagenu w skórze,
  • spłycić zmarszczki wokół oczu, ust.

Kolagen Linerase aplikowany jest za pomocą bardzo cienkiej i krótkiej igły do mezoterapii. Zabieg trwa do 40 minut. Po przeprowadzeniu zabiegu ważne jest, aby w miejscu aplikacji preparatu wykonać masaż. W miejscu zabiegu może pojawić się miejscowy obrzęk, zaczerwienienie lub swędzenie, które powinno nastąpić do 7 dni.

Aby uzyskać optymalne efekty zaleca się skorzystać z serii 2-4 zabiegów kosmetycznych Linerase. Pierwsze efekty można już zobaczyć po upływie 7-14 dni. Skóra już po pierwszym zabiegu staje się gęstsza, bardziej elastyczna i  pełna blasku. Efekt ten utrzymuje się przez okres 12-18 miesięcy.

Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się nakładać makijażu. Należy unikać długotrwałej ekspozycji na słońce i bardzo niskiej temperatury. Dwa razy dziennie skórę należy smarować specjalnym kremem o właściwościach kojących.